Z ycia dworu

Gdzie jesteś wiosno...

13 marzec 2015

Tegoroczna zima była śnieżna, piękna, nieuciążliwa... i właściwie nie miałabym nic przeciw aby jeszcze trochę potrwała. Ale kilka ciepłych, słonecznych dni rozbudziło w nas nadzieję, że nadchodzi wiosna. I już nie chcemy zimy!!! Chcemy słońca, ciepła i zieleni!!!

Korzystając z cudownie wiosennej pogody i obrzydliwie dużej ilości wolnego czasu, wybraliśmy się na poszukiwanie wiosny. Poszukiwania rozpoczęliśmy od razu od dalszej okolicy, bo w pobliży jeszcze króluje zima.

I, mimo że jeszcze nieśmiało, jakby w obawie by nie rozsierdzić śnieżnej królowej, swoje białe główki podnoszą przebiśniegi. Niedźwiedzi czosnek jeszcze tkwi w ukryciu, choć udało nam się znaleźć kilku śmiałków. Boże!!! co za aromat!!! Za to wawrzynek wilczełyko bezczelnie wręcz afiszuje się swoim kwieciem w pełnym rozkwicie, jakby na przekór królowej śniegu.... A na jego straży stoją czerwone tarcze moczarki. BAJKA!!! W tym wiosennym uniesieniu dotarliśmy do jedynego w Bieszczadach rezerwatu śnieżycy wiosennej. Spodziewałam się hektarów usłanych białymi dzwonkami, a tu ... NIC. Dopiero po wnikliwej eksploracji terenu, namierzyliśmy kilka nieśmiało wychylających się z okopów główek. Ale za 2-3 tygodnie.... wrócimy tu i mam nadzieję zobaczyć ten cud natury w pełnym rozkwicie. A dziś znów złośliwa i wredna królowa śniegu, nie dała o sobie zapomnieć, zasypując Bieszczady bielą. Ale ja wiem, że to jej ostatnie podrygi!!!

lustro?

przebiśniegi bieszczadzkie

niedźwiedzi czosnek

wawrzynek wilczełyko

moczarka czerwona

śnieżyca wiosenna

leucojum - biały fiołek
Podziel si z nami swoj opini!

----
Mała rzecz a cieszy... - 20 czerwiec 2015
"Mikołajowe" spotkanie klasowe - 15 czerwiec 2015
Krysia zawsze jest wśród nas - 01 kwiecie 2015
Pracuj z nami w Sosnowym Dworze - 01 kwiecie 2015
Gdzie jesteś wiosno... - 13 marzec 2015
16 luty 2015 - Poranek
17 stycze 2015 - Monochromatycznie
12 stycze 2015 - Oferta pracy w Sosnowym Dworze
04 stycze 2015 - Daleko Od Miasta - DomoPLUS w...

----

Copyright © 2006-2009 SOSNOWY DWR. Wszystkie fotografie w serwisie objte s ochron prawn
na podstawie Ustawy o prawie autorskim i nie mog by publikowane i kopiowane bez pisemnej zgody autora