dodaj obraz
Dodaj obraz
* Pole wymagane

ONA - Krystyna Szostak - pedagog, plastyk, cudowny człowiek. Kochała sztukę, ludzi sztuki. Ciągle poszukiwała własnego miejsca w wielkiej, czarodziejskiej szklanej kuli - wypełnionej historią, miłością i dramaturgią życia twórców.

Aby zgłębić tajemnice technik malarskich ukończyła studia w PWSSP w Gdańsku. Jej ukochana profesor Barbara Massalska określiła Ją, jako "kolorystkę" i coś było na rzeczy. Nigdy nie zastanawiała się nad doborem kolorów, to było w NIEJ, a JEJ paleta była coraz cięższa od farb i wyglądała jak abstrakcyjne wzgórze.
Może to przez kolory, a może przez klimat, jedno jest pewne - ludzie kochają JEJ obrazy. Każda wystawa - których miała wiele zarówno w Polsce, jak i daleko w świecie - budziła ogromne zainteresowanie.

Krysia tworzyła spontanicznie - CO W DUSZY GRA...

"Nostalgia", "Kobieta i Klejnot", "Ojcowizna" czy ostatnia - wielka, bo ponad 20 obrazów wystawa - poświęcona "Macierzyństwu" gościły w wielu miastach Polski.
Najpiękniej obrazy o matczynej miłości prezentowały się w salach zamku Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim.

Jej pasją było poszukiwanie coraz to nowych form i sposobów wyrażania się przez sztukę - malarstwo, collage, batiki. Najnowszą miłością KRYSI było zgrzebne drewno. Jak sama mówiła - ono do NIEJ przemawiało drzazgami, fakturą i ciepłem. W ostatnich chwilach tworzyła to, co podpowiadał JEJ największy mistrz - natura.
Bo w JEJ sztuce jest to, co kocha się najbardziej - Jej "prosta Polska".

Teraz tylko wspominamy Naszą Krysię w jej obrazach, jej osoba żyje pośród nas kiedykolwiek spojrzymy na jej dzieła. Nie pozwólmy aby pomięć o Krysi i jej obrazach wygasła i postarajmy się zapełnić tą galerię jej pracami. Zakładka ta powstała na miejscu dawnej Pracowni Artystycznej.

Będziemy niezmiernie wdzięczni, kiedy każdy kto ma obraz Krysi wstawi go w tej zakładce. Być może w przyszłości materiał ten stanie się źródłem powstania biografii i albumu naszego wciąż żyjącego wśród tych obrazów wielkiego Artysty - KRYSI SZOSTAK.   


Róże - olej
1981
Przydrożna kapliczka - olej
1996
Martwa natura z gruszkami.
2008
Chabry
2009
Bieszczadzkie kaczeńce
2009
Dmuchawce
2009
Maki
2009
Żonkile
2009
Irys na szkle
2006
Kwiaty- akwarele
2006
Kwiaty- akwarele
2006
Czaple - akwarela
2006
Czapla - akwarela
2006
Kury -akwarela
2006
Lilie - akwarela
2006
Maki - akwarela
2007

2006
Kwiaty - olej
2006

0

0

0

0

0

0

0
dodaj obraz

Copyright © 2006-2009 SOSNOWY DWR. Wszystkie fotografie w serwisie objte s ochron prawn
na podstawie Ustawy o prawie autorskim i nie mog by publikowane i kopiowane bez pisemnej zgody autora